Charytatywnie

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

Oriflame od zawsze z pasją wspiera realizację marzeń. Chociaż stanowi to element naszej filozofii biznesu, wykracza poza sam biznes i sięga także działalności charytatywnej, którą prowadzimy od założenia firmy w 1967 roku.

Wierzymy, że wspierając osoby najbardziej bezbronne – dzieci i młode kobiety – możemy pomóc im zrealizować marzenia. Zdecydowane zaangażowanie we wsparcie samopomocy to główna zasada naszych działań na rzecz społeczności, zgodna także z modelem biznesowym Oriflame.

Aby osiągnąć pełen potencjał, zebraliśmy wszystkie nasze działania prospołeczne pod jednym szyldem Fundacji Oriflame. Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi i charytatywnymi, które nie tylko mają bogate doświadczenia w prowadzeniu udanych programów opartych na edukacji, ale także podzielają nasze cele i wartości. Są wśród nich World Childhood Foundation i Wioski Dziecięce SOS, dwie międzynarodowe organizacje, z którymi współpracujemy na stałe, z czego jesteśmy dumni.


 Fundacja World Childhood Foundation

Każde dziecko ma prawo do szczęśliwego dzieciństwa, bezpieczeństwa, zabawy i ciekawości w odkrywaniu świata. Niestety, wiele dzieci jest pozbawionych swoich fundamentalnych praw. World Childhood Foundation, założona przez Jej Wysokość Królową Szwecji Sylwię przy współudziale Oriflame pomaga najbardziej opuszczonym dzieciom z różnych stron świata. Poprzez działania fundacji docieramy do dzieci molestowanych seksualnie, żyjących na ulicach i w placówkach opieki zastępczej.

Aby nadal wspierać współpracę z World Childhood Foundation i pomagać najbardziej potrzebującym dzieciom, postanowiliśmy wprowadzić nowy, czarujący zapach – wodę toaletową Tenderly Promise, by zebrać ponad milion euro ze sprzedaży i przekazać je na cele charytatywne.

Odwiedź: Tenderly Promise Brand Page

Odwiedź: Childhood.org

Powiedz „Dziękuję” za pomocą piosenki – odwiedź stronę ThankYou.org

Program a Kuku

Już teraz możesz pomóc w realizacji programu pomocy rodzinom  zastępczym i rodzinnym domom dziecka!

Program „a KuKu” powstał, aby pomóc dzieciom, które wychowują się w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka i dać im szansę na spełnienie marzeń, tych większych i tych małych, o zdrowiu, nauce, wspólnych wyjazdach, a czasami o całkiem zwykłych dziecięcych przyjemnościach. Kto z nas będąc dzieckiem nie marzył o rowerze, wakacjach czy sprzęcie sportowym? Dzisiaj program „a KuKu” otwiera nam drzwi do spełniania marzeń. Pomysłodawcami programu jest Fundacja Oriflame Dzieciom i Fundacja Przyjaciółka, które w 2009 roku – Roku Rodzinnej Opieki Zastępczej, zaczęły spełnianie dziecięcych życzeń. Każdy może się do nich przyłączyć, wystarczy tylko chcieć wywołać radość, a czasem nawet szczęście u któregoś z dzieci.

Rodzina zastępcza i rodzinny dom dziecka, to miejsce, w którym opiekunowie starają się wpierać dzieci w każdy możliwy sposób, jednak jest wiele marzeń i życzeń, które na zawsze pozostają niespełnione. Dzieci mają wiele potrzeb dnia codziennego i one muszą zastąpić spełnianie większych marzeń.  Często pamiętamy o dzieciach, które wychowują się w tradycyjnych, instytucjonalnych domach dziecka, ich rówieśnicy z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka także bardzo potrzebują naszej pomocy. Nie zapominajmy o tych dzieciach! Jak możesz pomóc?

Program „a KuKu” jest długofalowym programem, szansą na rozwój pasji i zainteresowań dzieciaków, na pozytywne spojrzenie na świat i przyszłość. Czasami spełnienie prostego marzenia może sprawić, że zmieni się całe życie.

Pamiętaj, możesz pomagać razem z nami i spełniać marzenia! Zobacz mapę marzeń i wybierz, w spełnieniu którego marzenia możesz pomóc!!
Rodzinne formy opieki zastępczej to najlepsza alternatywa dla dzieci, które muszą wychowywać się poza swoją rodziną, a także forma wsparcia dla rodziny dziecka, aby mogła zmierzyć się ze swoimi problemami. Dlatego pomagajmy razem!  Program „a KuKu” to pierwszy krok, ale bez niego nic się nie zmieni.

Odwiedź: A kuku rodzina


SOS wioski Dziecięce

Istotą Wiosek Dziecięcych SOS jest rodzinna, długotrwała opieka nad dziećmi, które nie mogą dorastać w swoich biologicznych rodzinach. Dzisiaj, tak jak 60 lat temu przy narodzinach tego programu, misja pozostaje ta sama: każde dziecko należy do rodziny, każde dorasta w atmosferze miłości i szacunku.

Visit: SOS Children’s Villages

źródło: https://pl.oriflame.com/about/social-causes